İNTİHAL VERİTABANLARI

Veritabanı Adı

 

İçerik

 

İntihal.net

İntihal.net (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını ortaya koymak için Türk mühendisler tarafından üretilmiş milli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. intihal.net ile eserinizin özgünlük testini sadece 3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. Kullanımı kolay arayüzü, özgün algoritmik yapısı ve geniş kapsamlı Türkçe ve İngilizce içeriğiyle benzerlik oranını belirlemede tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecek bir yapıda tasarlanmıştır. İntihal.net 56 farklı dosya formatını desteklemektedir.Programa üye olan kurumlar hem doküman tipi hem de doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirler. İntihal.net ile herhangi bir kullanıcı sayısı sınırına takılmadan, öğrenci ödevi, yüksek lisans doktora tezi ve makale taraması ayrımı yapılmadan, belgenizin otomatik olarak depoya eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz.intihal.net ’de sınıf mantığı klasör sistemi üzerine kuruludur. Akademisyen hesabında, öğrenci ödevleri için kolaylıkla sınıf oluşturabilir ya da bir sınıf oluşturma zorunluluğu olmadan kişisel dokümanınızı test edebilirsiniz. Öğrencilerin ödevlerini yüklemesi için oluşturduğunuz sınıfın klasör kodunu bilmesi yeterlidir.

intihal.net YARDIM KILAVUZU

İletişim için: ilker.yildirim@yalova.edu.tr adresine mail gönderebilirsiniz.

 

iThenticate  

 

Akademik yayınların değerlendirilmesi ve intihal analizlerinin yapılabilmesi ile ilgili (tez ve öğrenci ödevleri hariç) kapsamlı bir akademik içeriğe sahip olan “iThenticate” programına erişim için "ilker.yildirim@yalova.edu.tr " adresine ünvan, isim-soyisim, kurumsal eposta ve iletişim numaralarını bildirmeleri gerekmektedir. Lisans anlaşması gereği doktora ve üzeri akademik yetkinliğe sahip öğretim üyelerine bu imkan sunulmaktadır.

 

 

 

Turnitin

 

Akademik çalışmaların değerlendirilmesi ve intihal tespitinde kullanılmak üzere oluşturulmuş olan "Turnitin" programına erişim için unvan, ad-soyad, iletişim bilgisi ve kurumsal eposta adreslerinin "ilker.yildirim@yalova.edu.tr" adresine gönderilmesi gerekmektedir. Lisans anlaşması gereği Turnitin programı üniversitemizde yalnızca "Lisansüstü" Tezlerin değerlendirilmesinde kullanılmaktadır. 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 31.12.2020